Jak postupovat před objednávkou a během ní?

Věříme, že chcete mít vaši novou vestavěnou skříň doma co nejrychleji. Proto byste se také měli trochu přičinit. Nejlépe tím, že budete dodržovat níže popsané kroky, které vás provedou celým procesem výběru a objednání.

Stručný postup při výběru skříně

1) Vybrání místa a zapsání rozměrů
2) Rozhodnutí o materiálu, který bude použit na korpus skříně
3) Stejný výběr ohledně dvířek skříní
4) Naplánování vnitřního rozložení skříně
5) Zhotovení přibližného náčrtku skříně
6) Nezávazná objednávka s domluvením termínu návštěvy technika
7) Potvrzení objednávky a domluvení termínu dodání

Podrobnější postup při výběru skříně

1) Základem je vybrat vhodné místo. To následně přeměřte a údaje si zapište. Budou se vám hodit v dalších krocích.

2) Ihned po předběžném zaměření by mělo následovat jedno z nejdůležitějších rozhodnutí. Tím je výběr vhodného materiálu pro korpus skříně. Můžeme vám nabídnout dřevěnou dýhu nebo lamino, s některým ze sedmdesáti dekorů.

3) Ze stejných dvou materiálů vybíráte i dvířka. U nich si navíc můžete zvolit i nějaké doplňky. Nejčastějšími jsou skleněné, ratanové či výpletové výplně.

4) Dobře zvažte vnitřní uspořádání skříně. Vestavěné skříně Komandor jsou opravdu variabilní a tak je skoro jisté, že se všechny vaše požadavky podaří vyplnit. Pokud ne, můžeme vám poradit jiná řešení.

5) Díky výše zjištěným rozměrům a rozmyšlení rozložení skříně si můžete udělat předběžný náčrtek. Na tom můžete pracovníkům pobočky v Liberci vysvětlit všechna svá přání a požadavky.

6) Nyní už zbývá pouze navštívit studio Komandor nebo zaslat předběžnou objednávku přes internetový formulář. Na základě tohoto kontaktu s vámi domluvena návštěva technika, který provede přesné zaměření.

7) Technik nám dodá přesné rozměry a my v co nejkratším čase zpracujeme přesnou kalkulaci. Na jejím základě si můžete podat závaznou objednávku. Bude vám oznámen termín dokončení a ten samozřejmě i dodržíme.

Kam umístit vestavěnou skříň?

Před tím, než začnete rozmýšlet vnitřní rozložení vestavěné skříně, musíte si samozřejmě určit místo, kam tuto skříň umístíte. Tento krok není tak jednoduchý, jak by se z počátku mohlo zdát. Musíte se totiž dobře zamyslet nad tím, zda neplánujete na tomto určeném místě provádět v budoucnu jakékoliv stavební úpravy. Vestavěné skříně totiž nelze nijak jednoduše stěhovat a přidělali byste si tím zbytečné problémy.

Jaký z nabízených materiálů vybrat?

Nemůžete se rozhodnout mezi dřevěnou dýhou a laminem? Každý z těchto materiálů se hodí do jiných místností a mají své výhody a nevýhody. Začněme tedy kvalitní dřevěnou dýhou. Nevýhoda je zřejmá. Je jí poměrně vysoká cena. Výhod je však nespočet. Hodí se téměř do každé místnosti a vždy v ní vynikne. Tento materiál je také velmi odolný. Lamino je sice levnější, ale také co se odolnosti týče ne tak výdržné. Velkou výhodou je možnost použití více jak sedmdesáti dekorů, což pomůže k začlenění skříně do místnosti.

Posuvná nebo křídlová dvířka?

Tato volba je poměrně závislá na místnosti, do které je skříň navrhována. Je místnost prostorná? V takovém případě byste neměli váhat a nechat si instalovat designově povedená křídlová dvířka. Ve větších a hlavně reprezentativních místnostech rozhodně vypadají více esteticky.

Pokud je skříň projektována například do chodby či malé ložnice, vaše volba by rozhodně měla padnout na posuvná dvířka. Jejich použitím si ušetříte místo, které by bylo zabráno otevřením klasických křídlových dvířek.

Objednat dělená či celá dvířka?

Nemůžeme vám mluvit do vašich preferencí. Jsme schopni vám tedy alespoň doporučit, do jakých místností se hodí jaký typ dvířek. Pokud je místnost malá rozhodně jste se rozhodli skříň v ni skrýt. Zejména proto, aby nepůsobila rušivě a opticky tak místnost nezmenšovala. Právě na takovou skříň se hodí instalovat dvířka celá. Na jiných skříních se budou zřejmě lépe vyjímat dvířka dělená.

Jaký rozměr zrcadla zvolit?

Pokud chcete instalovat na dvířka skříní zrcadla, volte uvážlivě jejich rozměr. Velká zrcadla jsou sice praktická, ale jejich údržba je také dosti náročná. Malá zrcadla naopak většinou nesplní účel, za jakým jsou kupována. Pokuste se tedy vybírat nějaký zlatý střed.

Vnitřní rozložení skříně

Asi tím nejdůležitějším při výběru skříně je rozmyšlení vhodného rozložení poliček a šatních tyčí. Vestavěné skříně Komandor jsou totiž velmi variabilní a lze v nich vytvořit takřka cokoliv. V průběhu používání je sice možné nechat si toto rozložení upravit, ale je to finančně i časově nákladné. Raději si vše promyslete dvakrát a ihned napoprvé objednejte přesně požadované rozmístění.

Kontaktujte nás

Kontaktujte studio Komandor v Liberci nebo si vyžádejte cenovou kalkulaci zdarma.